Fotowoltaika dla firm

Co miesiąc wydajesz dużo pieniędzy na prąd w swojej firmie? Nie musi tak być. Postaw na panele fotowoltaiczne dla firm, które pozwolą samodzielnie produkować prąd na własne potrzeby i uniezależnić się od rosnących cen energii. Oferujemy kompleksową pomoc w doborze i montażu paneli fotowoltaicznych. Regularnie sprawdzamy również systemy solarne. W razie potrzeby naprawiamy usterki i wymieniamy uszkodzone urządzenia lub części instalacji. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami SUN-POINT.

Fotowoltaika dla firm - same korzyści

Fotowoltaika dla firm, to rozwiązanie jest opłacalne z kilku powodów, głównie z następujących:

  • niższe rachunki za prąd;
  • możliwość wykorzystania nadwyżek energii elektrycznej na własny użytek lub (w niektórych przypadkach) jej sprzedaży przedsiębiorstwu energetycznemu po korzystnej cenie;
  • zarządzanie środowiskiem naturalnym;
  • długa żywotność instalacji, wykonanych wyłącznie z markowych komponentów.

Jeśli również martwisz się o los naszej planety, a także chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd, skontaktuj się z nami. Działamy na terenie Śląska, Małopolski i nie tylko.

Schemat działanie instalacji fotowoltaicznej w firmie

Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca to złożony proces, który odbywa się w określonych etapach. Jak działa energia słoneczna? W kilku krokach spróbujemy przybliżyć jego zasadę działania.

Połączone ogniwa słoneczne składają się z modułów, które są instalowane na budynku (lub na gruncie). Ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną docierającą do paneli na prąd stały (efekt fotoelektryczny). Zestaw modułów zasila falownik. Prąd stały generowany w modułach przekazywany jest do inwertera (falownika), gdzie jest przetwarzany na prąd przemienny. Falownik – serce instalacji – odpowiada za działanie całej instalacji fotowoltaicznej – steruje pracą instalacji i steruje jej pracą. Licznik dwukierunkowy jest niezbędnym elementem instalacji fotowoltaicznej, bez którego nie może ona funkcjonować i wytwarzać energii. Jeśli produkcja energii słonecznej w określonym czasie nie jest wystarczająca na potrzeby obiektu, wcześniej zebraną energię słoneczną można bezpłatnie pobrać z sieci.

Dzięki instalacji energii słonecznej osiągamy ogromne oszczędności i dbamy o środowisko naturalne.

Fotowoltaika dla firm – energia przyjzana dla środowiska

SUN-POINT Electrical Equipment jest przedsiębiorstwem świadczącym swoje usługi montażu fotowoltaiki od wielu lat dla firm nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Główną zaletą produkowanej przez panele fotowoltaiczne energii jest przyjazność dla środowiska. Podczas produkcji energii nie ma produktów ubocznych, dwutlenek węgla, który mógłby przedostawać się do atmosfery, co stanowi poważny problem, zwłaszcza dla dużych przedsiębiorstw produkcyjnych. Energia słoneczna to idealne rozwiązanie dla każdej firmy, dla której dbałość o czystość powietrza i środowiska jest sprawą nadrzędną. Budowanie marki ekologicznej jest bardzo ważne nie tylko dla dużych firm, ale także dla małych firm. Świadczy to o pełnym profesjonalizmie przedsiębiorców oraz trosce o zdrowie i życie swoich klientów oraz całego społeczeństwa.

Opłacalność fotowoltaiki dla firm

Odnawialne źródła energii to idealne rozwiązanie nie tylko dla domów, ale również dla firm. W ten sposób firma korzystająca z energii elektrycznej może regularnie oszczędzać i wspierać ekologię. Warto pamiętać, że nawet małe organizacje mogą zużywać bardzo dużo energii – wtedy panele fotowoltaiczne są rozwiązaniem naprawdę przystępnym cenowo i okazują się bardzo trafną inwestycją. Konieczne jest jednak wykonanie instalacji, która wytwarza wystarczającą ilość energii elektrycznej z promieni słonecznych. Wielu przedsiębiorców rozważa takie rozwiązanie, ale ma wątpliwości co do procesu montażu. Dlatego warto pamiętać, że panele fotowoltaiczne możemy montować nie tylko na dachach budynków, ale również na gruncie.

Coraz więcej organizacji interesuje się odnawialnymi źródłami energii. Energia słoneczna przynosi firmom wiele korzyści, a oszczędności to tylko jedna z nich. W wielu przypadkach rozwiązanie to eliminuje ryzyko wahań kosztów związanych z fazą produkcji. Oczywiście trzeba pamiętać, że ważny jest dobór odpowiednich paneli i odpowiedniej mocy. Następnie dzięki fotowoltaice dla firm możesz wygenerować odpowiednią ilość energii, która jest następnie wykorzystywana bez konieczności ponoszenia dużych kosztów stale rosnącej energii elektrycznej. Jest to rozwiązanie, które pozwala znacznie obniżyć koszty produkcji, co ostatecznie wpływa na poziom przychodów organizacji. Odnawialne źródła energii są wykorzystywane w prawie wszystkich sektorach rynku. W ten sposób nawet typowe punkty usługowe mogą zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Fotowoltaika dla firmy a znowelizowana ustawa o OZE

Jeśli działasz w sektorze MŚP, masz przewagę, a panele fotowoltaiczne to najlepszy wybór dla Twojej firmy. Dzięki wprowadzonym niedawno nowym przepisom prawnym, małe i średnie przedsiębiorstwa, które działają w innym sektorze niż energetyczny, mogą korzystać z różnych rabatów, które wcześniej były dostępne tylko dla klientów indywidualnych. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na produkcję energii na własne potrzeby, co oznacza również niższe koszty prowadzenia działalności i mniejsze rachunki za prąd. Dodatkowo fotowoltaika dla firm – o mocy zainstalowanej do 50 kWp – pozwala użytkownikom magazynować nadwyżki energii w sieci do późniejszego wykorzystania w okresie ograniczeń produkcyjnych.

Dotacje rządowe do paneli fotowoltaicznych

Energia Plus 2022

Program Energia Plus pierwszy raz został wprowadzony w 2019 roku. Jego celem jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko – w tym poprawa jakości powietrza, poprzez wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych. Nie da się ukryć, że podmioty biznesowe mają ogromny wpływ na środowisko naturalne, dlatego tak ważne jest wspieranie przedsiębiorców w wybraniu proekologicznej drogi.

Czytaj więcej >