Fotowoltaika dla domu

Chcesz żyć ekologicznie i oszczędzać pieniądze? Panele fotowoltaiczne dla domu to idealne rozwiązanie, które pozwala na produkcję energii elektrycznej na własne potrzeby. Domowa instalacja fotowoltaiczna pozwala nie tylko wykorzystać normalnie nieużywaną powierzchnię, ale także zadbać o domowe finanse. Jeśli więc szukasz firmy, która zamontuje instalacje fotowoltaiczną do Twojego domu na terenie województwa śląskiego, małopolskiego, opolskiego i innych, zapraszamy do kontaktu z ekspertami SUN-POINT.

Inwestycji w fotowoltaikę do domu jednorodzinnego

Nasza firma SUN-POINT Electrical Equipment oferuje kompleksowe wsparcie w inwestycji w fotowoltaikę dla domu, które obejmuje:

  • weryfikację stanu dachu i możliwości montażowych,
  • przygotowanie projektu i wycenę instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego, dopasowanego do potrzeb energetycznych,
    montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu lub gruncie,
  • pomoc przy wnioskowaniu o dofinansowanie fotowoltaiki z programów rządowych.

Przed zawarciem umowy na wykonanie domowej instalacji fotowoltaicznej przyjeżdżamy na obiekt inwestycyjny w celu oceny możliwości montażu paneli fotowoltaicznych na konkretnym dachu lub działce. Podpowiadamy również, jaka instalacja fotowoltaiczna jest odpowiednia i wydajna dla konkretnego domu.

Energia słoneczna w domu może obniżyć koszty energii elektrycznej nawet o 90%. Ponadto dom wyposażony w panele fotowoltaiczne jest ekologiczny – energia słoneczna domu nie zakłóca życia zwierząt i roślin oraz nie uwalnia dwutlenku węgla ani innych szkodliwych substancji do atmosfery.

Schemat działanie instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym

Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca to złożony proces, który odbywa się w określonych etapach. Jak działa energia słoneczna? W kilku krokach spróbujemy przybliżyć jego zasadę działania.

Połączone ogniwa słoneczne składają się z modułów, które są instalowane na budynku (lub na gruncie). Ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną docierającą do paneli na prąd stały (efekt fotoelektryczny). Zestaw modułów zasila falownik. Prąd stały generowany w modułach przekazywany jest do inwertera (falownika), gdzie jest przetwarzany na prąd przemienny. Falownik – serce instalacji – odpowiada za działanie całej instalacji fotowoltaicznej – steruje pracą instalacji i steruje jej pracą. Licznik dwukierunkowy jest niezbędnym elementem instalacji fotowoltaicznej, bez którego nie może ona funkcjonować i wytwarzać energii. Jeśli produkcja energii słonecznej w określonym czasie nie jest wystarczająca na potrzeby obiektu, wcześniej zebraną energię słoneczną można bezpłatnie pobrać z sieci.

Dzięki instalacji energii słonecznej osiągamy ogromne oszczędności i dbamy o środowisko naturalne.

Inwestycji w fotowoltaikę do domu jednorodzinnego

Głównym argumentem przemawiającym za montażem instalacji fotowoltaicznej na dachu lub działce domu jednorodzinnego jest obniżka cen prądu. Z punktu widzenia właściciela fotowoltaika, którą instalujemy w domu to w zasadzie znacznie niższe rachunki za prąd przy takim samym lub nawet zwiększonym zużyciu prądu. Ponadto ustawa o OZE w Polsce umożliwia użytkownikom systemów fotowoltaicznych magazynowanie nadwyżki energii wyprodukowanej ze światła słonecznego w elektrowni. Oznacza to, że w niektórych sytuacjach zastosowanie systemów solarnych zainstalowanych w Twoim domu rodzinnym zaowocuje oszczędnościami przez cały rok!

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jakie są koszty montażu paneli fotowoltaicznych, całość jest dobierana do potrzeb klientów i wyceniana darmowo przez ekspertów SUN- POINT. Wysokość kosztów niezbędnych do przeprowadzenia inwestycji fotowoltaiki dla domu zależy od kilku czynników, takich jak:

  • wybrany typ panelu (monokrystaliczny, polikrystaliczny) oraz inwerter;
  • rocznych poziomów zużycia energii elektrycznej;
  • wymaganego sprzętu towarzyszącego, czyli kabli, konstrukcji do montażu paneli, elementów zabezpieczających przed przepięciami itd.

Przy średnim zużyciu energii elektrycznej na poziomie około 3 MWh rocznie całkowity koszt instalacji paneli fotowoltaicznych w prywatnym domu może wynieść około 20 000 zł. zł Inwestycja w fotowoltaikę mieszkaniową zwykle zwraca się nie później niż 10 lat po zainstalowaniu systemów fotowoltaicznych na nieruchomości.

Nie możesz opłacić kosztów? Skorzystaj z atrakcyjnych form dotacji rządowych! Pomagamy przy wnioskowaniu o dofinansowania fotowoltaiki.

Gdzie najlepiej zamontować instalację fotowoltaiczną dla domu jednorodzinnego?

Panele fotowoltaiczne najczęściej montuje się na dachu budynku – optymalnie od strony południowej, która jest najlepiej wyeksponowana na działanie promieni słonecznych. Jednak miejsce montażu modułów dobierane jest zawsze indywidualnie w zależności od warunków technicznych nieruchomości. Można je umieścić zarówno na dachu, jak i na ziemi. Oferujemy zarówno elementy przeznaczone do montażu na dachu, jak i specjalnie wykonane konstrukcje do podłoża. Nasi eksperci dobiorą optymalną instalację dla Twojej nieruchomości.

Dotacje rządowe do paneli fotowoltaicznych

ULGA TERMOMODERNIZACYJNA

Dzięki uldze na termomodernizacje twojej nieruchomości inwestycja w instalację fotowoltaiczną zostanie pomniejszona o procent podatku dochodowego - aktualnie to nawet 53 000 zł! Z ulgi mogą skorzystać wszyscy właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej >

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

Program mający na celu dofinansowanie wymiany starych nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne w celu poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenie gazów cieplarnianych. Do inwestycji w nowoczesne źródło ciepła możliwe jest dodatkowo dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej.

Czytaj więcej >