Folie grzewcze

FOLIA GRZEWCZA – NOWOCZESNA METODA OGRZEWANIA

Folie grzewcze to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania. Proces emisji ciepła działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, co sprawia, że ​​ogrzewanie jest bardziej wydajne. Folia grzewcza jest w rzeczywistości elastycznym elementem grzejnym. Wykonany jest z wysokiej jakości włókna węglowego o specjalnych właściwościach i masie aluminium. Poszczególne materiały nakładane są warstwami za pomocą nowego rozwiązania drukarskiego. Warstwy te są odpowiedzialne za emitowanie promieni podczerwonych.

Czym różni się folia grzewcza od ogrzewania tradycyjnego? Podczerwień nie nagrzewa powietrza, jak w konwencjonalnych systemach konwektorowych. Promienie podczerwone ogrzewają określone obiekty, na które promieniują. Jeśli pod panele zostanie umieszczona folia grzewcza, końcowe elementy podłogi zostaną nagrzane. Dlatego membrana grzewcza sufitowa umieszczona na suficie pod płytą gipsowo-kartonową jest również bardzo uzasadniona. W przeciwieństwie do innych systemów, promienie ciepła najpierw promieniują do pomieszczenia i nie wznoszą się.

folia grzewcza

ZASTOSOWANIE FOLII GRZEWCZYCH W BUDYNKACH

Niewielka grubość i prostota podawania sprawiają, że trudno znaleźć miejsce, w którym folia grzewcza się nie sprawdzi. Opinie użytkowników potwierdzają doskonałe możliwości tego rozwiązania. Nie ma potrzeby planowania centralnego ogrzewania i instalowania kotła. Często nawet nie potrzebujesz zasilacza, o czym świadczy grzałka akumulatora 12V.

Folię grzewczą na podczerwień można wykorzystać jako ogrzewanie do obsługi sieci konwektorowych. Możesz wtedy umieścić te grzejniki tylko w wybranych miejscach, które są szczególnie podatne na wychłodzenie. Ta nowoczesna metoda może być również stosowana jako samodzielne ogrzewanie, jeśli folia grzewcza zostanie odpowiednio dobrana. Całkowity koszt takiej instalacji często może być znacznie niższy niż budowa sieci ciepłowniczej i inwestycja w kocioł na paliwo stałe.

Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w większości budynków jest membrana ogrzewania podłogowego. Ta metoda ogrzewania może być stosowana w mieszkaniach, biurach lub budynkach mieszkalnych. Folia grzewcza pod panelami nagrzewa się po ich dotknięciu. Pozwala na poruszanie się po pokoju bosymi stopami, ułatwia zabawę z dzieckiem na podłodze oraz wpływa na uczucie ciepła w całym pomieszczeniu.

INSTALACJA I MONTAŻ MATY GRZEWCZEJ

Jeżeli myślisz o profesjonalnym montażu ogrzewania podłogowego, stosując folie grzewcze skontaktuj się z nami. W SUN-PONT posiadamy doświadczenie i wiedzę, dzięki czemu zapewniamy szybki montaż. Pomożemy Ci w wyborze najlepszych produktów, a także darmowo wycenimy koszt ogrzewania. Nasze produkty wyróżniają się znakomitymi parametrami oraz efektywnością. To gwarancja pewności sprawnej instalacji na długie lata.